Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

| Aktivity (zima) | Krkonošská magistrála

Krkonošská magistrála

GPS: 50°46'13" N, 15°26'30" E

Sdílet na Facebooku

Přechod Krkonoš na běžeckých lyžích

Krkonošská magistrála je určena převážně zdatnějším lyžařům a to prImárně z důvdu délky celé trasy. Rekreační lyžaři mohou využít její jedotlivé úseky. Celá trasa vede z Harrachova, končí v Žacléři a je dlouhá 71km. 

Z Harrachova se vydáte okolo autobusového nádraží podél řeky Mumlavy na Krakonošovu snídani, tam se dáte v levo a po slušném výstupu dorazíte na Voseckou boudu. Odtud na křižovatku U čtyřech pánů a dále na Vrbatovu boudu. Poté se klesá přes Mísečky až do Špindlerova Mlýna. Jak je vidno, tento výlet je dobré si připravit do předu a na celý přechod je vhodmé mít alespoň 2 dny. 

Všechny body přechodu

Harrachov – Krakonošova snídaně – Vosecká bouda – křižovatka U čtyř pánů – Vrbatova bouda – Horní Mísečky – Špindlerův Mlýn – Skiareál Svatý Petr – Krásná pláň – Klínové boudy – Rozcestí – Dvorská bouda – Liščí hora – Lesní bouda – Pec pod Sněžkou – Lučiny – Kolínská bouda – Černá hora – Velké pardubické boudy – Modré kameny – Krausovy boudy – Weissovy domky – Horní Maršov – Rýchorská bouda – Horní Albeřice – Lysečinská bouda – Pomezní boudy v Malé Úpě – Žacléř

Náladové počasí

Nezapomeňte zkontrolovat aktuální předpověď počasí ZDE. Počasí dokáže být pěkně náladové, rozhodně ho nepodcňujte!


Galerie

Mapa