Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Horská bouda Dvoračky

Rokytno 2
Rokytnice nad Jizerou 512 45

GPS: 50°44'51" N, 15°30'42" E
Tel.: +420 481 522 364
Tel.: +420 774 205 251
Email: info@dvoracky.cz
Web: www.dvoracky.cz

Sdílet na Facebooku

Nejoblíbenější horská bouda v Krkonoších

Někomu se může zdát, že horská bouda Dvoračky zde stojí od nepaměti. Ve skutečnosti na tomto místě stávalo podobné stavení již v roce 1707. Původně však plnilo svou úlohu horské zemědělské usedlosti. Tato usedlost lehla v roce 1893 popelem a spáleniště koupil hrabě Harrach, který na stejném místě postavil hojně navštěvovaný hostinec.

Pro zajímavost se zde konalo v pořadí sedmé mistrovství republiky v lyžování v roce 1902. Během pozemkové reformy přešla bouda do rukou státu, který jí pronajal rodině Puhonných, která jí později od státu odkoupila. Dvoračky se také mohou pochlubit svou vlastní tzv. němou značkou, která má podobu písmena D.

Dnes jsou tu boudy dvě, první jsou původní Dvoračky, které dnes slouží pouze ubytovaným hostům. Hned naproti je Horský hotel Štumpovka, který ma i obrovskou restauraci, která slouží všem koulemjdoucím. Pochutnáte si zde na pravém krkonošském kyselu nebo knedlíky s borůvkami.  

Tipy na výlet z Harachova

Z Harrachova máte 2 cesty jak se sem dostat. První bude lanovkou na Čertovu horu a pak dále po modré značce na Studenov, Ručičky a Dvoračky. Druhá verze je pěšky přes Rýžoviště, Lesní zátiší, Ručičcky a Dvoračky. Lanovka v Harrachově vás sveze i dolů. 


Galerie

Mapa