Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Sněžka


Pec pod Sněžkou 542 21

GPS: 50°44'10" N, 15°44'23" E
Tel.: +420 499 405 528
Tel.: +420 499 405 522
Email: info@snezkalanovka.cz
Web: www.snezkalanovka.cz

Sdílet na Facebooku

Nejvyšší hora České Republiky

Léto

Hora Sněžka není pro výlet z Harrachova úplně nejsnadnější cíl. Jen cesta na vrchol je nějakých 30 km a tak běžný turista zřejmě využije nabídku noclehu na jedné s horských chat. Přímo se nabízí Luční bouda, Výrovka nebo Martinova bouda. Ani zpátky do Harrachova nemusíte jít stejnou cestou, velice krásná cesta je cestou z Míseček na Dvoračky a to přes kotel. O něco lehčí trasa vede z Polského Karpacze, stezka je příjemná a vede okolo dvou ledovcových jezer! 

Letní trasa

Harrachov Autobusové nádraží - Mumlavské vodopády - Krakonošova snídaně - U čtyř pánů - Pramen Labe - Wawel - Špindlerova bouda - Luční hora - Sněžka - Výrovka - Špindlerův Mlýn - Lanovkou na Medvědín - Kotelní jámy - Dvoračky - Ručičky - Lesní zátiší - Harrachov Celková délka 60 km

Zima

Ani v zimě není Sněžka úplně za rohem, ale cesta sem je o něco snažší, prostě se můžete občas i svézt cestou dolů. Pro zimní trasu doporučujeme navštívit Turistické informační centrum KRNAP v Harrachově, které může podat aktuální informace o stavu a upravenosti tratí. Neupravené, nebo zavřená cesta v zimě může být velký problém. Mapa a dobré obleční může velice usnadnit pohyb v horském prostředí. 

 


Galerie

Mapa