Turistický portál Harrachova

Úvod > Harrachov > Krkonoše

Krkonoše

Krkonoše Sněžka

 

Krkonoše jsou největším a turisticky nejvýznamnějším pohořím v České Republice. Nejdrsnější hory mezi Alpami a Skandinávií jsou cílem statisíce návštěvníků v létě a milionů v zimě.  Nejvíce ze svých krás odhalí těm, kteří neváhají nazout pohorky nebo, běžky, nebo vytáhnout na projížďku horské kolo a vyrazit na hřebeny. Celé Krkonoše ale nabízejí spoustu dalších aktivit za kterými sem lze vyrazit v každém ročním období.

Vrcholky hor budou nejkrásnější, kdy hřebeny osvěcuje slunce a v údolí se líně převaluje mlha, ze které vykukují jen špičky turistických rozhleden a okolních kopců. Vysoko na horských loukách lákají k návštěvě tzv. Boudy, horské chaty, které zde už stojí stovky let. Dá se v nich dobře najíst, přespat, nebo jen schovat před nepřízní počasí, které je zde vrtošivé jako příroda sama.

Turistika se zde začala rozvíjet až koncem 18. století se stavbou nových komunikací, které umožnili lepší přístup a také větší příliv turistů než doposud.  Pro svou krásu a jedinečnost byli Krkonoše uznány Národním parkem v roce 1963. Krkonošský Národní Park se rozkládá na území  Severovýchodních Čech na hranici s Polskem a táhnou se od západního konce okolí Harrachova až po východ v okolí Pece pod Sněžkou. V roce 1992 se Krkonoše dostali na listinu rezervací UNESCO.  Také zde najdete nejvyšší horu České Republiky Sněžku (1602m.n.m), která není zajímavá pouze svou výškou, ale take bohatou květenou, chráněnou pro svou jedinečnost. Každý snad také ví, že jsou Krkonoše prameništěm několika Českých řek s nejznámější a nejdelší řekou Labe. Ta pramení ve výšce 1386 metrů na Zlatém návrší.

Přijeďte tedy i vy prozkoumat tyto krásy ať jste pěší nebo na kole, využijte širokou nabídku ubytování v horských chatách, penzionech nebo hotelech. Nejrůznější aktivity jsou zde připraveny pro Vás.

 


Fotogalerie

 
 

Počasí Harrrachov

  • 2017-10-19 Čt 19.10.den 17°C / noc 7°C
  • 2017-10-20 Pá 20.10.den 17°C / noc 8°C
  • 2017-10-21 So 21.10.den 13°C / noc 7°C
 

více

Harrachov Facebook