Turistický portál Harrachova

Úvod > Harrachov > Zajímavá místa v Harrachově > Pivovar Harrachov Harrachov

Pivovar Harrachov Harrachov

Pivovar Harrachov

Harrachov 95, Harrachov

  • Tel.: +420 481 529 395
  • Fax: +420 481 528 221
  • E-mail: lz@cihs.cz

Pivovar Harrachov

PIVOVAR – RESTAURANT NOVOSAD v Harrachově je součástí nejstarší soukromé sklárny Novosad & Syn v Čechách (založeno před rokem 1712). Typicky pivovarská restaurace se stylovou atmosférou je atraktivní především pro vlastní výrobu piva (vaření přímo před zraky hostů). Navíc restaurace volně navazuje na sklářskou huť a tím umožňuje svým návštěvníkům mimořádně zajímavé spojení s výrobou místního skla. Harrachovské kvasnicové pivo vyniká svou jedinečnou chutí a vysokou kvalitou. K jeho výrobě se používají tradiční přírodní suroviny, především slad a chmel. Mimořádně příznivého a zdraví blahodárného účinku je dosaženo i díky využití vlastní vody z více než 100 let staré horské studny. V nabídce jsou 2 druhy světlého piva (ležák František 12%, Huťská 8%) a černé pivo Čerťák 12%. Pivo je podáváno ve stylových sklenicích z vlastní sklářské výroby. Pivovar a sklárna je oblíbeným cílem návštěvníků Krkonoš i vhodným místem pro realizaci firemních akcí nebo skupinových programů v návaznosti na pravidelné exkurze místní sklářské výroby. Víkendové večery jsou obohaceny o živou hudební produkci k tanci i poslechu. K zakoupení jsou typicky místní pivní suvenýry.   

Restaurace s kapacitou 180 míst nabízí tradiční českou i mezinárodní kuchyni s širokým sortimentem pivních specialit, např. domácí pivní sýr, pečené buřty na černém pivu, tradiční vepřové koleno nebo marinovaná vepřová žebra atd.

Stylový interiér, osobitou atmosféru, kvalitní kuchyni a servis oceňují nejen individuální hosté z Harrachova a Krkonoš, ale i organizované skupiny či firemní akce. Pro takové příležitosti jsou připraveny vyvážené nabídky, které lze upravovat dle přání konkrétního zákazníka.

Přímo v pivovarské restauraci začíná proces vaření piva, při kterém lze negustovat „sladinu“ - extrakt ze sladu podávající se samostatně nebo s přísadou rumu. Výroba piva potom pokračuje o patro níže, v pivovarském sklepě, kvašením a zráním (lze sledovat z hutní haly).


Pivovar Harrachov - Fotogalerie

Pivovar Harrachov - Mapa

Mapa

[ zpět ]

 
 
 

Počasí Harrrachov

  • 2017-10-23 Po 23.10.den 6°C / noc 5°C
  • 2017-10-24 Út 24.10.den 9°C / noc 4°C
  • 2017-10-25 St 25.10.den 12°C / noc 5°C
 

více

Harrachov Facebook