Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

| Aktivity (léto) | Horská kola

Horská kola

Horská kola

GPS: 50°46'31" N, 15°25'29" E

Sdílet na Facebooku

Poznejte Harrachov ze sedla svého kola

Harrachov je obklopen několika okruhy pro kola. Většina stezek je však asfaltových což může někomu vyhovovat a jinému již ne. Ale I pro ty je zde šance.

Asfaltové trasy

Více či méně všechny oficiální trasy v Krkonoších jsou pokryty asfaltem nebo jsou štěrkové. Z Harrachova se tak dostanete na Voseckou boudu, můžete projet pod ní oblíbený Terex nebo se dostanete z druhé strany Harrachova na Dvoračky. Na všechny tyto trasy Vám stačí trekkingové kolo. Pokud si chcete usnadnit výšlap, můžete použít lanovku, která Vás vyveze i s jízdním kolem. Pak pokračujete přes Studenov na Dvoračky. Stezky v Krkonoších bohužel nejsou moc dobře propojené a většinou se musíte vrátit stejnou cestou zpět domů, nebo musíte kolo v jednotlivých úsecích tlačit.

Tratě pro horská kola

Pro větší adrenalin si musíte zajet do Polských Jakuszyc, kde jsou tratě o něco zábavnější. Jsou rozesety na tratích pro běžecké lyžování a můžete se z nich dostat jak na Jizerku nebo dojet na rozhlednu Smrk v Jizerských horách. Milovníci sjezdu musí jet do Rokytnice, kde fungují speciální tratě pro sjezd.

Krkonošská diagonála

Harrachov – Dvoračky – Horní Mísečky – Špindlerův Mlýn – Strážné – Výrovka – Pec pod Sněžkou – Horní Albeřice – Rýchory – Žacléř 

Celková délka trasy je 72 km. 


Galerie

Mapa

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky