Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

| Turisticky zajímavá místa | Mumlavské vodopády

Mumlavské vodopády

Mumlavské vodopády

Harrachov

GPS: 50°46'14" N, 15°27'7" E

Sdílet na Facebooku

Turistická perla Krkonoš

Nemůžete navštívit Harrachov bez toho, abyste se vydali k Mumlavskému vodopádu. Patří totiž mezi nejmohutnější a nejkrásnější vodopády v České republice.

Mumlavský vodopád je celoročně přístupný a krásně ho můžete vidět třeba z dřevěné lávky, kde se žlutá turistická trasa kříží s modrou.

Jedinečná přírodní krása

Jeden z nejvyhledávanějších turistických cílů západní části Krkonošského národního parku je nejdokonalejším typem horizontálního celistvého vodopádu u nás. Mumlavský vodopád - vzdálený necelých 1,5 km od Harrachova - vystupuje z Harrachovské kotliny a udivuje v jakémkoliv ročním období. Téměř 10 m vysoký a 10 m široký vodopád (pokud je méně vody, dělí se na více ramen) se po většinu roku řítí za mocného hukotu směrem dolů na zajímavé žulové prohlubně, které získaly název obří hrnce nebo také čertova oka. Obří hrnce provázejí celý tok Mumlavy a v letních měsících nabízejí skvělé osvěžení a koupání. Vodopád má v různých místech odlišnou výšku i sklon, přičemž levá strana je o trochu strmější a vyšší.

Skvělý výletní cíl je startem pro další cesty

Mumlavský vodopád je snadno přístupným místem. Dostanete se k němu od harrachovského autobusového nádraží po modré značce kolem lesnické expozice Šindelka. Vede k němu asfaltová cesta, po které se můžete vydat pěšky, na kole, pouze motorovým vozidlům je vjezd zakázán. Jinou možností je cesta okolo hornického muzea, kde kdysi bývaly doly na rudu.

Pokud se k Mumlavskému vodopádu vydáte v zimě, možná budete mít příležitost pozorovat mohutný ledopád. Vzniká díky mrazu, který z vody vykouzlí originální ledovou krásu. Co by kamenem dohodil od vodopádu se můžete občerstvit v Mumlavské boudě, která kdysi bývala harrachovskou hájenkou. Pak můžete pokračovat ve výletu směrem na významnou turistickou křižovatku Krakonošovu snídani a odtud třeba až na Voseckou boudu nebo Lesní zátiší.


Galerie

Mapa

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky