Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Skiareál Harrachov

Skiareál Harrachov

Harrachov je horským sportovním střediskem vhodným pro všechny věkové hranice. A přesně takový je i Sportovní areál Harrachov. Nabízí vám totiž bohaté aktivity řady úrovní, a to po celý rok.

Ski areál

Ski areál v Harrachově patří mezi nejkrásnější místa zimních sportů. Lyžování na Čertově hoře nabízí ideální podmínky pro sjezdové lyžování nebo snowboarding. Své tu naleznou děti, mládež, dospělí i senioři. Kromě sjezdovek nabízí areál také trasy pro běžkaře.

A samozřejmě je nutno zmínit konání skokanských soutěží.

Dopravu na Čertovu horu zajišťují dvě 4sedačkové lanovky:

Lanovka Harrachov - Čertova hora (Delta) v centru
Lanovka Rýžoviště - Čertova hora (Alfa)

Z Čertovy hory se můžete spouštět po 4 sjezdovkách s různou obtížností. Nejoblíbenější sjezdovkou je Červená II., která bývá označována za nejkrásnější carvingový svah u nás. V horní části je mírná a přechází do prudké části, ve spodní části opět mění charakter v mírný. Končí u lanovky Delta. Černá sjezdovka je nejprudší (1 259 m, převýšení 300 m), a proto se hodí pro pokročilé lyžaře. Začíná vpravo od horní stanice lanovky Alfa a končí u její spodní stanice na Rýžovišti. Po levé straně horní stanice lanovky Alfa začíná Červená I sjezdovka (1 640 m) a končí u lanovky Alfa v Rýžovišti. Je vhodná pro pokročilé lyžaře. Modrá sjezdovka (2 200 m) se ve spodní částí spojuje s Červenou I a je vhodná pro méně zdatné lyžaře nebo začínající.

Pro začínající nebo méně zdatné lyžaře je určena spodní - mírnější část sjezdovky Červená II. K této části sjezdovky patří lanový vlek Doplik. Tady také bývá provozováno večerní lyžování.

Všechny sjezdovky jsou v případě potřeby zasněžovány.

Pokud milujete běh na lyžích, můžete se vydat na horské hřebeny. Ideálně z vrcholu Čertovy hory, odkud můžete dojít na Dvoračky na dobrý oběd. Pokud chcete nastoupit na Krkonošskou Magistrálu, tak ta vede od autobusového nádraží směr Krakonošova Snídaně a Vosecká Bouda. Dále pak Labská bouda, Vrbatova bouda a dále. Vše končí v Žacléři, nejvýchodnějším cípu Krkonoš. Pokud chcetě jezdit po okruhu, v Harrachově jsou pěkné tratě hned vedle sjezdovek. Větší prostor najdete v polských Jakuszycích.

V oblasti Myslivny vedle velkých skokanských můstků a v dolní části sjezdovky Červená II se nachází mini snowpark, kde je několik bedýnek.

Aktivity v létě

V létě můžete využít čtyřsedačkové lanovky Delta a nechat se vyvézt na vrchol Čertovy hory. Na výlet se může vydat celá rodina včetně dětí a prarodičů. Neváhejte vzít na lanovku i kola nebo kočárky. Sedačka lanovky nabízí unikátní výhled. Na vrcholu si nenechte uniknout kamenné menhiry, mají totiž silný energetický vliv. Z Čertovy hory můžete podnikat výlety o různé vzdálenosti, podle toho, jak náročnou trať budete chtít zvolit. Ať už pěšky nebo na kolech, čeká vás krásný zážitek.

Zažít Harrachov

Harrachov je místem, kde si skutečně odpočinete podle vlastních představ. Město nabízí řadu relaxačních možností a sportovní vyžití. V létě to kromě turistiky a cyklistiky mohou být míčové hry, tenis, golf, minigolf.
Uniknout by vám neměla návštěva muzea lyžařských sportů, muzea skla, prohlídka sklářské hutě, brusírny skla, pivovaru ve sklářské huti a prodejna ručně vyráběného skla.

Z Harrachova se dá podnikat řada zajímavých výletů. Jednou z možností je výlet do Polska přes turistický hraniční přechod Mýtiny, který je vhodný pro pěší i cyklistické výlety do polské části Jizerských hor. Vlakem se zase dobře dostanete do polské Szklarske Poreby.

Abyste si dovolenou nebo třeba prodloužený víkend dokonale užili, nabízí Harrachov mnoho typů ubytování: od prvotřídních hotelů, penzionů přes autocamping až po turistické ubytování. Chutné gastronomické služby v hotelech, restauracích a horských boudách jsou potom příjemnou závěrečnou tečkou.
 

Přijeďte do Harrachova. Tak krásně prožitý čas potřebujete zažít.Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky