Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

| Aktivity (léto) | Pěší turistika

Pěší turistika

Pěší turistika

GPS: 50°46'35" N, 15°25'40" E

Sdílet na Facebooku

Objevte stezky v okolí Harachova

Pěší turistika má v Krkonoších dlouhou tradici. Na Sněžku (1602 m) se za východem slunce vydal Johan Wolfgang Goethe nebo také Karel Hynek Mácha (Krkonošská pouť). Turistické trasy jsou dobře značeny a rozlišeny barvami podle náročnosti terénu (červená, modrá, žlutá a zelená). Když se vám zvolená trasa bude zdát příliš dlouhá, můžete si ušetřit stoupání do kopce využitím lanovky. Z Harrachova to není daleko do Polska, přejít hranice můžete na Szrenici nebo po cestě přes pramen Labe na Luční horu.

Tipy pro pěší turistiku v okolí Harrachova

Zvolit můžete krátkou procházku v délce 4 km: Harrachov - Mumlavský vodopád - Rýžoviště - Harrachov.

Na delší výlet (25 km) můžete využít následující trasu: Harrachov - Nový Svět - Mýtiny - Martinské údolí - Bukovec - Jizerka - Václavíkova studánka - Kořenov - Nový Svět

Z Harrachova se dá vydat i k prameni Labe. Délka trasy 24 km.
Harrachov – lanovka na Čertovu horu – u Janovy skály 1 km – Studená 2 km – Ručičky 5 km – Dvoračky 7 km – sedlo Lysé hory 8 km – Růženčina zahrádka 9 km – rozcestí za Kotlem 10 km – Pančavská louka 11,5 km – pramen Labe 13 km – státní hranice 13,5 km – Tvarožník 15 km – Vosecká bouda 15,5 km – U garáží 18 km – Lubošská bystřina 20,5 km – Mumlavský vodopád 22,5 km – Harrachov, autobusové nádraží 24 km.

Co si zabalit na výlet

Počasí v horách se může najednou velmi rychle změnit, je vhodné mít s sebou na túru vždy oblečení do deště a něco teplejšího. Pro dobrou orientaci je dobré si pořídit turistickou mapu Krkonoš. Při pohybu v národním parku je třeba využívat vyznačených tras a chovat se citlivě ke krásné krkonošské přírodě. Na cestách by neměla chybět ani malá cestovní lékárnička. V prostoru národního parku vám může dělat společnost i pes, pokud bude na vodítku.

 

 


Galerie

Mapa

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky