Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Krkonoše

Krkonoše

Nejnavštěvovanější pohoří v České Republice

Krkonoše jsou největším a turisticky nejvýznamnějším pohořím v České Republice. Nejdrsnější hory mezi Alpami a Skandinávií jsou cílem statisíců návštěvníků v létě a milionů v zimě. Nejvíce ze svých krás odhalí těm, kteří neváhají nazout pohorky nebo běžky, případně vytáhnout na projížďku horské kolo a vyrazit na hřebeny. Celé Krkonoše ale nabízejí spoustu dalších aktivit, za kterými sem lze vyrazit v každém ročním období.

Malebné a uchvacující prostředí

Vrcholky hor působí nejkrásněji, když hřebeny osvěcuje slunce a v údolí se líně převaluje mlha, ze které vykukují jen špičky turistických rozhleden a okolních kopců. Vysoko na horských loukách lákají k návštěvě tzv. boudy, horské chaty, které zde stojí už stovky let. Dá se v nich dobře najíst, přespat, nebo jen schovat před nepřízní počasí, které je tu vrtošivé stejně jako příroda sama.

Krkonošské poklady

Turistika se v této oblasti začala rozvíjet až koncem 18. století se stavbou nových komunikací, které umožnily lepší přístup a také větší příliv turistů než doposud. Pro svou krásu a jedinečnost byly Krkonoše uznány Národním parkem v roce 1963. Krkonošský Národní Park se rozkládá na území Severovýchodních Čech na hranici s Polskem a táhne se od západního konce okolí Harrachova až po východ v okolí Pece pod Sněžkou. V roce 1992 se Krkonoše dostaly na listinu rezervací UNESCO. Nejvyšší horou České Republiky je Sněžka (1602 m n. m.), která není zajímavá pouze svou výškou, ale také bohatou květenou, chráněnou pro svou jedinečnost. Každý snad také ví, že jsou Krkonoše prameništěm několika Českých řek, z nichž především vyniká ta nejznámější a nejdelší: řeka Labe. Labe pramení v nadmořské výšce 1386 metrů na Zlatém návrší.

Jedinečné zážitky po celý rok

Přijeďte tedy i vy prozkoumat tyto krásy. Můžete se vydat na pěší turistiku nebo s sebou vzít kolo. Kvalitní zázemí vám poskytne široká nabídka ubytování v horských chatách, penzionech nebo hotelech. Ať už se sem vydáte v létě nebo v zimě, čekají tu na vás nejrůznější aktivity pro příjemně strávený čas podle vašich představ.

 Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky