Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

| Aktivity (zima) | Sjezdové lyžování

Sjezdové lyžování

Sjezdové lyžování

GPS: 50°46'7" N, 15°25'31" E
Tel.: +420 481 529 353
Email: areal@harrachov.cz
Web: www.skiareal.com/zima/

Sdílet na Facebooku

Carvingové království

Harrachov je centrem zimních sportů a lákadlem je především Čertova hora a její sjezdovky. Sjezdové tratě jsou denně upravovány moderní technikou. V případě potřeby je celý areál kompletně uměle zasněžován. 

Harrachovské sjezdovky

V Harrachově se lyžuje směrem do města, kde najdete červenou sjezdovku s mírným profilem na začátku, strmějším uprostřed a mírným dojezdem. Celá sjezdovka je dobrá jak pro zlešující se jezdce tak pro profíky. Spodní část je výborná pro začátečníky a je zde i menší Poma vlek. Druhá strana kopce má sjezdovky 3 a končí v Rýžovišti. Modrá je nejmírnější a zároveň nejdelší sjezdovkou zadní strany. Konec může být pro začátečnínka lehce problematický, díky dvojitému sklonu sjezdovky, skončíte tak v dlouhém traverzu napříč horou. Červená je parádní sjezdovka, hlavně po ránu, krásný sklon a je i dost široká pro delší oblouk. Harrachovská černá je perla! Je to jedna z nejprudších sjezdovek u nás a zároveň nemá žádné zasněžování. Budete zde tedy vždy jezdit na přírodním sněhu a to je v dnešní době zážitek!

Nezbytností je přilba

Protože se dnes díky moderním typům lyží na sjezdovkách jezdí mnohem rychleji než dříve, je přilba nutností k ochraně zdraví. Byla postavena řada vleků a lanovek a sjezdovky bývají velmi plné. Proto je podle odborníků riziko zranění při lyžování mnohem vyšší, než tomu bylo dříve. Důležité je přitom vědět, že přilba může předejít až 85 % těžkých zranění hlavy a mozku. Protože se nejedná o příliš vysokou částku (ceny začínají zhruba na 600 Kč), neměla by při lyžování chybět. Dalším bezpečnostním prvkem jsou i chrániče páteře (cena je alespoň dvojnásobně vyšší), které využívají hlavně snowboardisté, pomůže však i lyžařům.

 


Galerie

Mapa

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky