Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

| Aktivity (zima) | Skialpové výlety

Skialpové výlety

Skialpové výlety
Harrachov 189
Harrachov 512 46

GPS: 50°46'20" N, 15°25'40" E
Web: www.cermak-rent.cz

Sdílet na Facebooku

Tajný skialpinistický ráj v Krkonoších

Skialpinismus má spousta návštěvníků spojený s extrémními přechody alpských vrcholků, ale není tomu tak. I Krkonoše nabízejí spostu tras a nádherných výhledů. Výhodou okolních kopců je, že zde kdysi býval docela rozsáhlý dřevařský průmysl, kteý po sobě zanechal spostu cest v lese, které nejsou používány k ničemu jinému. 

Pro úplné začátečníky bohatě poslouží Čertova hora a její běžecké tratě. Zde najdete okolo 15 km terénu. Na Čertovu horu se z tratí dostanete také a nemusíte při tom vůbec na sjezdovku. Mnohem více terénu nabízí druhá strana údolí. 

Můžete zvolit tradiční cestu na Voseckou boudu a to podél řeky Mumlavy a Mumlavských vodopádů, přes Krakonošovu snídani až na Voseckou. Více akční trasa vede od obchodu Norma, kde u výjezdu jdete do lesa, podejdete pod mostem a dáte se do prava. Po několika stovkách metrů se dáte do leva a Váš cíl je Alfrédka, odsud v pravo a finále vaší trasy je opět na Vosecké boudě.

Tras je zde samozřejmě mnohem více, proto doporučujemě navstívit Čermák rent, jedinou půjčovnu nabízející skialpové sety. Zkušený personál Vám poradí s výběrem trasy pro Vás, popřípadě lze domluvit i průvodce.


Galerie

Mapa

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky