Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

| Turisticky zajímavá místa | Černý rybník

Černý rybník

Černý rybník

GPS: 50°47'18" N, 15°25'0" E

Sdílet na Facebooku

Tajný harrachovský rybník

Černý rybník (uváděný též jako Huťský rybník) je jedním z míst, které v běžných brožůrách nenajdete. Je známý pouze místním, kteří to zde milují. V rybníce se nedá koupat, protože primárně slouží místním sklářům, ti zde totiž po několik desítek let připravují dřevo pro formy, ve kterých se pak fouká sklo

Celý proces vypadá tak, že se rybník vypustí, na dno se nahází dubové špalky, které se přichytí tak, aby neplavaly po hladině, ale seděly u dna. Špalky pak cucají vodu na dně a to po několik měsíců. Pak je skláři vyloví, rozřežou a vyrobí z nich formy. Ty pak mají přirozenou vlhkost a tím pádem ochranu proti hoření. 

Již použité formy se dají vidět v restauraci/pivovaru, která je přímo ve sklárně. 

Jak se sem dostanete? Projdete okolo vrátnice do sklárny, okolo ordinace místního lékaře a po asfaltové silnici malebnou lokalitou zvanou Huťský kout až na její konec. Tam obejdete závoru, která tam je kvůli  zákazu vjezdu vozidlům a pokračujete asi dalších 300 metrů. Pokud budete pokračovat po stejné cestě dál, můžete lesem udělat krásný okruh. Vrátíte se buď na stejné místo nebo podél Hájenky k obchodu Norma. 


Galerie

Mapa

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky