Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

| Turisticky zajímavá místa | Pivovar Harrachov

Pivovar Harrachov

Pivovar Harrachov
Harrachov 95
Harrachov

GPS: 50°46'56" N, 15°25'9" E
Tel.: +420 481 529 395
Email: lz@cihs.cz
Web: www.pivovarharrachov.cz/

Sdílet na Facebooku

Požitky hned pro několik smyslů

Pivovar v Harrachově patří mezi velmi časté cíle návštěvníků. Jeho kouzlo spočívá v tom, že umožňuje rozmanité využití času na jednom místě. Pivovar spolu s restaurací totiž patří do areálu nejstarší soukromé sklárny Novosad & Syn v Čechách (založeno už před rokem 1712).

Chutné pivo z přírodních surovin a vlastní vody

Stylová typicky pivovarská restaurace je unikátní především pro vlastní výrobu piva, ke které dochází před hosty. Harrachovské kvasnicové pivo je jedinečné díky své výborné chuti a vysoké kvalitě. Pro jeho výrobu jsou nezbytné tradiční přírodní suroviny (především slad a chmel). Blahodárný účinek příznivý na zdraví přináší využití vlastní vody, která pochází z více než 100 let staré horské studny.

Vybírat můžete ze dvou druhů světlého piva (ležák František 12%, Huťská 8%) a černé pivo Čerťák 12%. Na stůl pivo dostanete ve stylových sklenicích, vyrobených přímo v areálu sklárny.

Vychutnejte si pivo a ochutnejte sladinu

Proces vaření piva začíná přímo v pivovarské restauraci. Proto máte jedinečnou možnost degustovat „sladinu“ - extrakt ze sladu, který se podává samostatně nebo s rumem. Výroba piva pokračuje v nižším patře, v pivovarském sklepě, kde probíhá kvašení a zrání (můžete sledovat z hutní haly).

V restauraci o kapacitě 180 míst si pochutnáte nejen na tradiční české, ale i pestré mezinárodní kuchyni s širokým sortimentem pivních specialit. Ochutnat můžete například domácí pivní sýr, ale také pečené buřty na černém pivu, marinovaná vepřová žebra nebo tradiční vepřové koleno.

Oblíbený cíl s chutnou tečkou

Nejen osobitou atmosféru si do stylového interiéru restaurace přicházejí vychutnat místní, ale také hosté z celé republiky i zahraničí. Můžete sem zavítat s rodinou, ale také s celou skupinou osob, například i na firemní akci. V případě potřeby si můžete dohodnout přípravu vyvážené nabídky podle vašeho přání. O víkendových večerech se tu konají hudební vystoupení k tanci i poslechu. Můžete si odsud odnést i typicky místní pivní suvenýry.

Pivovar, restaurace a sklárna jsou oblíbenými výletními cíli, ale také skvělým a nápaditým místem pro uspořádání firemních akcí nebo skupinových programů, které mohou být propojeny s pravidelnými exkurzemi do sklářské výroby.


Galerie

Mapa

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky