Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

| Turisticky zajímavá místa | Růženčina zahrádka

Růženčina zahrádka

Růženčina zahrádka

GPS: 50°45'21" N, 15°31'54" E

Sdílet na Facebooku

Rozcestník opletený tajemstvím

Nikdo neví proč zde někdo naskládal balvany do tvaru okvětního lístku růže, ani jak dlouho tu již takto leží. Jedno je jasné, je to populární rozcestník západního cípu Krkonoš

Zima

V zimě toto místo poznáte jen podle ukazatele, leží totiž většinu zimy pokryto sněhem a narazíte na něj při cestě z Vrbatovy boudy nebo Labské boudy směrem na Dvoračky. Nezapoměňte se podívat přes hranu do Kotle směrem k Horním mísečkám, nabízí nádherný výhled. 

Léto

Kamenný útvar je dobře viditelný již z dálky a turista ho uvidí z cesty. Jedna verze příběhu proč tu balvany jsou je, že když se louka sekala, tak sekáči nechtěli mít v cestě kameny. Proto je naskládali na sebe a vytvořili z nich růži. Další variantou je to, že se zde pestovaly bylinky, které se později sušili a tehdy se jimy léčilo. 

Tradičně se tu potkávají turisté cestou z Dvoraček, Vrbatovy boudy, Labské a Pramenu Labe. Růženčia zahrádka není přístupná pro cyklisty.

Výlet

Mumlavské vodopády - Krakonošova snídaně - U čtyř pánů - Labská bouda - Růženčina zahrádka - Dvoračky - Ručičky - Lesní zátiší - Hrrachov


Galerie

Mapa

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky