Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Cieplické termální koupele – příjemný celoroční relax

Cieplické termální koupele – příjemný celoroční relax Nedaleko Harrachova na polské straně Krkonoš vznikl jedinečný komplex aquaparku s termální vodou. Spojit se dá i s návštěvou slezských lázní Cieplice.

Koupání v přírodních termálních pramenech dlouhodobě patří k návštěvnickým oblíbeným cílům. Jeden takový aqaupark vznikl zcela nedávno ve známých lázních Cieplice (dnes součást Jelení Hory) na polské straně Krkonoš. Lázně jsou od Harrachova vzdáleny automobilem jen 30 kilometrů. Tamní bazény napájí termální voda (v rozmezí 27 -36 °C), jež je čerpaná z hloubky cca 1800 metrů pod zemí. Jde o vodu slabě mineralizovanou, fluoridově – křemičitou. Vedle několika vnitřních a vnějších bazénů a brouzdališť je tu k dispozici i tobogán, divoká řeka či vodní houpačka. Součástí komplexu je i oddělení SPA terapií (sauny, ledová jeskyně, masáže) a také restaurace či kavárna.

Provoz termálních koupelí je celoroční a více se o nich dozvíte na webových stránkách:http://www.termycieplickie.pl/

 Za prohlídku rozhodně stojí i samotné lázeňské středisko Cieplice, které se pyšní přízviskem nejstarších polských lázní. Právě díky místních horkým pramenům, dosahujícím teploty až 90 °C, se tu léčí nemoci pohybového ústrojí, onemocnění močových cest a ledvin a také oční nemoci. Příjemným oddychem ukvapeného všedního dne je již minimálně procházka upraveným lázeňským parkem a promenádou tohoto lázeňského střediska s výhledem na vrcholky Krkonoš.

 Při návštěvě Polska nezapomeňte na platné cestovní doklady!

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky