Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Harrachov – Jakuszyce běžkařský ráj bez hranic

Harrachov – Jakuszyce  běžkařský ráj bez hranic Pro příznivce běhu na lyžích je Harrachov místem zaslíbeným, neboť je zde udržováno několik běžeckých tratí, které mají označení pro turistické využití a také velká běžecká magistrála.

Harrachov to je více než 100 km běžeckých stop, všechny jsou pravidelně upravované. Okruhy jsou často nenáročné a mohou je využít i méně zdatní běžkaři. Pro zdatnější jsou vhodné například běžecké trasy z paseckých okruhů přes Studenov na Dvoračky.

Dva 7,5 kilometru dlouhé běžecké okruhy začínají přímo u dolní stanice sedačkové lanovky v Harrachovském sportovním areálu. Na hřebenové túry se lze vydat od horní stanice lanovky na Čertově hoře (sedačková lanovka samozřejmě běžkaře přepravuje). Zdatnější lyžaři mohou využít pravidelně upravovanou stopu přes Rýžoviště ke Dvoračkám nebo se vydat údolím Mumlavy k Vosecké boudě.

Navštivte také famózně upravené běžecké tratě jen 3 km od Harrachova v polských Jakuszycích.

Informace o běžkařských tatích v Jakuszycích: www.jakuszyce.info.pl

Běžecké tratě Jakuszyce jsou vynikající jak pro začátečníky i náročnější sportovce, díky výborným klimatickým podmínkám, sněhová pokrývka je je zde zaručena dopozdního jara. Lyžařské středisko "Jakuszyce" nabízí množství tratí různé obtížnosti s celkovou délkou asi 100 km. Většina tras se nachází v Jizerských horách nedaleko města Szklarska Poreba: www.szklarskaporeba.pl

Tratě FIS World Cup -schválené FIS :

1. Trasa Evropské unie - 7.500 m Třída D

2. Trasa Turow - 5.005 m E-třídy

3. PKO Bank cesta - 5.090 m E-třídy

4. Tras Marszałkowska - 1.000 m Třída D

Tento běžkařský ráj je stále častěji navštěvovanou příhraniční oblastí na polské straně Jizerských hor. Dojet k nim můžete svým vozem (jsou zde placená parkoviště) nebo využít služby bezplatného skibusu, který denně mezi půl desátou a desátou hodinou projíždí harrachovskými zastávkami pak zajede do Jakuszyc. Zde přímo u stadionu je i zástavka nedávno zprovozněné železnice z Harrachova do Szklarské Poreby. Zpět do Harrachova se lze z polských okruhů dopravit po propojených trasách na Mýtinách či Misarovy cesty. Pro ty pohodlnější je k dispozici TAXI Harrachov. Cena z Jakuszyc do Harrachova je 250,-Kč (Npř TAXI TONDR Tel: +420 602 353 578)

Při túrách po hřebenech Krkonoš se řiďte tyčovým značením Horské služby!

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky