Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Harrachov je ideálním místem pro Nordic Walking

Harrachov je ideálním místem pro Nordic Walking

Severská chůze neboli Nordic Walking je příjemnou formou aktivní relaxace, která také může pomoci k lepšímu pohybu. Tohoto sportu se mohou účastnit všichni bez ohledu na věk a fyzické schopnosti. Stačí vzít do ruky vhodné hole, a můžete vyrazit. V úchvatném prostředí Harrachovské přírody se chodí téměř samo.

Česká asociace Nordic Walkingu radí při tomto sportu používat kvalitní hole, protože na nich záleží komfort při chůzi. Levnější hole ze supermarketu ne vždy splňují bezpečnostní požadavky na ně kladené. Hole přispívají k narovnání zad, šetří klouby a kolena. Důležitá je také obuv, která by měla být nízká a pohodlná.
Při chůzi je pak nutné přizpůsobit délku kroku správnému pohybu rukou. Pokud máte správnou techniku chůze, využívá se téměř naprostá většina všech svalů na těle. Důsledkem je zvýšená srdeční činnost, což přispívá nejen jako prevence kardiovaskulárních chorob ale také zajistí vyšší kalorický výdej a tím pádem je tento způsob chůze vhodný pro všechny co plánují zhubnout. Pokud se chcete skutečně dobře naučit tuto techniku, je ideální využít instruktora Nordic Walkingu v Harrachově.

 

Terén, který toho hodně nabízí je ideální pro Nordic Walking. Naštěstí Harrachov má takového terénu na rozdávání. Zarezervujte si tedy svůj pobyt s přestihem an připravte se na kvalitně strávenou dovolenou nebo prodloužený víkend!

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky