Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Hornické muzeum Harrachov - poznejte podzemí Krkonoš

Hornické muzeum Harrachov - poznejte podzemí Krkonoš Počínaje měsícem květnem se opět po zimní přestávce otevřely brány hornického muzea a prohlídkové štoly v Harrachově.

Svůj pravidelný letní provoz zahájilo hornické muzeum Harrachov 1.5.2013. Od této chvíle je návštěvníkům přístupné každý den mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hod. V letních měsících, tedy v červenci a srpnu v těchto časech navíc plných sedm dnů týdne. Své brány opět uzavře až v závěru podzimu, a to 31.10. tohoto roku.

Hornické muzeum a prohlídková štola byly otevřeny v březnu roku 2003 v úrovni bývalého štolového patra. V muzeu jsou ukázky minerálů fluoritových ložisek, nástroje a pomůcky používané při těžbě, mapy a fotografie dokumentující práci na zdejším ložisku.

Prohlídková štola je dlouhá zhruba 1000 m, trasa vedená typickým prostředím rudného dolu je vysypána štěrkovou drtí a osvětlena, průměrná roční tep­lota je zde 10–12°C. Návštěvníci jsou při vstupu do štoly vybaveni ochrannou přilbou a pláštěm. Kromě kompletního těžního stroje zde uvidí důlní vozy, akumulátorovou lokomotivudůlní nakladač a jiné technické pomocníky tehdejších horníků. Prohlídka s výkladem průvodce trvá asi jednu hodinu a turisté během ní poznají práci v dnes již neexistujících rudných dolech.

 

Hornické muzeum se nachází na východním okraji Harrachova pod vrchem Ptačinec. V blízkosti areálu Hornického muzea (150m) je centrální parkoviště s dostatečnou kapacitou parkovacích míst. Přímo kolem muzea vede cesta k přírodní perle Harrachova – Mumlavskému vodopádu. 

 

Hornické muzeum
Harrachov 654
512 46 Harrachov v Krkonoších
Info tel.: +420
 602 603 739
E-mail:
 hornicke-muzeum@seznam.cz   

 

www.hornicke-muzeum.eu

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky