Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Hornické muzeum má i v zimě otevřeno!

Hornické muzeum má i v zimě otevřeno! Zpestřete si zimní pobyt v Harrachově návštěvou místního podzemí

I po dobu zimních měsíců lze každé dva dny v týdnu zavítat do hornického muzea v Harrachově a tím si netradiční formou zpříjemnit zimní radovánky v tomto horském středisku. Od 7.1.2014 do 19.3.2014 je možnost navštívit tuto expozici s prohlídkovou štolou vždy v úterý a ve středu (prohlídky štoly jsou tu pro vás připraveny v 11.00, 12:30 a 14:00 hod). Do štoly spolu s průvodcem můžou zavítat vždy minimálně 4 osoby a maximálně 25 osob najednou.

 

Hornické muzeum a prohlídková štola byly otevřeny v březnu roku 2003 v úrovni bývalého štolového patra. V muzeu jsou ukázky minerálů fluoritových ložisek, nástroje a pomůcky používané při těžbě, mapy a fotografie dokumentující práci na zdejším ložisku.

Prohlídková štola je dlouhá zhruba 1000 m, trasa vedená typickým prostředím rudného dolu je vysypána štěrkovou drtí a osvětlena, průměrná roční tep­lota je zde kolem 8°C. Návštěvníci jsou při vstupu do štoly vybaveni ochrannou přilbou. Kromě kompletního těžního stroje zde uvidí důlní vozy, akumulátorovou lokomotivudůlní nakladač a jiné technické pomocníky tehdejších horníků.

 

Hornické muzeum se nachází na východním okraji Harrachova pod vrchem Ptačinec. V blízkosti areálu Hornického muzea (150m) je centrální parkoviště s dostatečnou kapacitou parkovacích míst. Přímo kolem muzea vede cesta k přírodní perle Harrachova – Mumlavskému vodopádu.

 

Hornické muzeum
Harrachov 654
512 46 Harrachov v Krkonoších
Info tel.: +420
 602 603 739
www.hornicke-muzeum.eu

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky