Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Horská podzimní vycházka okolím Harrachova

Horská podzimní vycházka okolím Harrachova

Podzimně zbarvená horská krajina láká k návštěvě Harrachova!

S příchodem podzimu rozhodně nekončí čas toulek okolím Harrachova. Ba naopak. Při přízni počasí nabízí zdejší horská krajina široké možnosti pěších i cyklo túr. Navíc díky probíhající turistické mimosezoně již nejsou trasy tak návštěvníky přeplněné. Jeden tip na nenáročný výlet vám níže přinášíme.

 

Za pomocí lanové dráhy na Čertovu horu (1020,5 m.n.m) snadno překonáte 350 m výškový profil a ocitnete se téměř na dosah krkonošských hřebenů. Od horní stanice lanovky vede značená trasa směrem na Studenov nad Rokytnicí. Odtud lze pokračovat po cestě k místu zvané Ručičky. Z tohoto rozcestí ti zdatnější se mohou vydat dále k horské chatě Dvoračky a třeba až prameni Labe. Ti unavenější na Ručičkách odbočí na zeleně značenou Krakonošovu cestu do harrachovského Ryžoviště a odsud již je jen malý kousek do centra Harrachova.

 

Ani na sebelehčí túře nezapomínejte na možné vrtochy horského počasí a buďte na to odpovědně vybaveni v podobě vhodného oblečení a obuvi. Odměnou zato vám však budě nádherně zbarvená krkonošská příroda.

 

Další tipy na výlet v okolí Harrachova naleznete pod samostatným odkazem těchto webových stránek, včetně udaných map. 

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky