Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Karpacz – perla polských Krkonoš

Karpacz – perla polských Krkonoš

Poznejte i druhou část krkonošských hor, třeba neobvyklou návštěvou střediska Karpacz!

Pod nejvyšší krkonošskou horou Sněžkou, ale z její druhé (polské) strany leží lázeňské město a lyžařské středisko Karpacz. Toto horské středisko má tradici sahající až do počátku 17. století. Turistický ruch, který tu funguje již více, než jedno století tu dokonale mapuje Muzeum sportu a turistiky. Velkým místním lákadlem je tu také kostelík Wang, přenesený sem až z Norska. I v letních měsících je v provozu lanová dráha, která návštěvníky vyveze na vrchol Kopa (1377 m.n.m.), ze kterého se pak dále pěší chůzí dostanou nejsnadněji z polské strany na Sněžku. Rozumný rekreační adrenalin dobře poskytne i letní sáňková či alpská bobová dráha.

Lákadlem posledních let je zde koupání v jednom z nejmodernějších akvaparků v Polsku. Jedná se Aquapark Sandra, ve kterém najdete bazény až do teploty vody 35 stupňů, vodní svět, umělé mořské vlny, saunu či sněžnou jeskyni. K regeneraci vašeho těla jistě pomůžou i masáže mnoha druhů.

 

Nejznámější horské středisko polských Krkonoš je velmi dobře dostupné z Harrachova, a to zhruba necelou hodinou cesty automobilem. Před návštěvou sousední části hor nezapomeňte na platné cestovní doklady a rovněž se hodí i menší výměna polské měny zlotý. 

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky