Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Maják a Štěpánka – malebné duo rozhleden

Maják a Štěpánka – malebné duo rozhleden

Nedaleko Harrachova naleznete dvě půvabné rozhledny!

Horská víska Příchovice (součást Kořenova) ležící na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš se může od letošního roku chlubit dvěma unikáty, má totiž na svém katastru dvě sice rozdílné, ale jinak malebné rozhledny.

 

Tou první je kamenná novogotická rozhledna Štěpánka stojící na vrcholu Hvězda (959 m.n.m.), jež je nestarší rozhlednou v Jizerských horách. Začala se stavět již v roce 1847, ale dokončena byla až v roce 1892. Je z ní nádherný výhled na západní Krkonoše (i na část Harrachova) a Jizerské hory.

 

Druhá tamní rozhledna byla postavena letos (v roce 2013) o něco níže pod příchovickým kostelem poblíž lyžařského areálu u Čápa. Ta je naopak dřevěná a je památkou na největšího mystického Čecha – Járy Cimrmana, který je s tímto krajem úzce spjat (prý předobraz bájného Liptákova) a má tvar Majáku. Však i proto je nedílnou součástí nové rozhledny půvabné muzeum Cimrmanovy doby s řadou poutavých exponátů. I v případě této rozhledny jde o krásné výhledy na kraj rozhraní Krkonoš a Jizerek.

 

Do Příchovic je to z Harrachova po silnici necelých 10 kilometrů, nejrychleji se sem dá dostat samozřejmě motorovým prostředkem, ale i na kole či pěšky po značených trasách. Je to ideální tip na rodinný výlet. 

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky