Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Možnost seznámit se s životem včel a užít si přitom přírodu

Možnost seznámit se s životem včel a užít si přitom přírodu

Harrachov se nachází v nádherné krajině a nabízí vám poznat okolní život z pohledu včely a jejich úlů. Za poznáním včelího života se můžete vydat prostřednictvím Včelí naučné stezky hraběte Harracha.

Od harrachovského autobusového nádraží naučná stezka míří přes Ryžoviště a okolo restaurace Lesní Zátiší a poslední stanoviště č. 11 končí u penzionu Renata. Celou 3,5km trasu provázejí úly se živými včelami, které jsou seřazeny podle historického vývoje. Například u stanoviště č. 8 najdete Aromacentrum, kde se můžete bez starostí nadechnout vůně včel, medu a vosku.

 

Trasa je vedena po zpevněných, případně lesních cestách, je vhodná i pro rodiny s dětmi na kočárku. Vydat se na ni mohou i cyklisté.

 

Když budete toužit prozkoumat úly, máte tuto možnost na stanovištích 4, 6 a 11a to zcela beze strachu z útoku včel. Jestliže ale chcete pozorovat úly s živými včelami, je třeba myslet na to, že včely jsou živým společenstvím s určitými pravidly. Musíte očekávat, že vás přijde zkontrolovat včelí strážce vchodu. Správci stezky doporučují chodit ne před česno, ale nejlépe vždy zezadu. Dodržovat by se měla i další pravidla, jako nedělat prudké pohyby, chovat se tiše, nejíst a nepít.

 

Když se vydáte do Harrachova, je ideální, rezervovat si alespoň víkend, pokud už si nemůžete dopřát delší volno. Abyste si tento čas hezky užili, máme pro vás bohatou nabídku ubytování v Harrachově.

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky