Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Mumlavský vodopád

Mumlavský vodopád Mumlavský vodopád – přírodní klenot Harrachova se nachází 1,5 km od centra.

Zdaleka není největším vodopádem v Česku, neboť na výšku měří necelých deset metrů, přesto díky své kráse je nejen v naší zemi mezi turisty známý a také hojně navštěvovaný. Řeč je o Mumlavském vodopádu.

Přestože leží mimo osídlené části Harrachova dostat se k němu není těžké. Od autobusového nádraží kolem lesnické expozice Šindelka sem vede modře značená turistická trasa po asfaltové silnici vedoucí na Voseckou boudu, vozidla sem smějí jen ve výjimečných případech na speciální povolení. Při cestě k vodopádu si hlavně dětští návštěvníci mohou vyzkoušet zábavnou formou denní program opravdové lišky, a to na speciální trase vybudované Správou KRNAP. Zpáteční návrat lze zpestřit po lesní stezce vedoucí kolem hornického muzea a prohlídkové štoly.

Vodopád zabírá celé řečiště a tvoří nad ním v žulové skále obří kotle, tzv. Čertova oka. Jedná se prohlubně, které byly v žulovém podkladu vyhloubeny pohybem vody s kamínky. Nedaleko vodopádu se nachází Mumlavská bouda - původně harrachovská hájovna, dnes výletní restaurace, hned vedle ní stojí celoročně provozovaný občerstvovací srub „U lišáka". Nejmohutnější je vodopád při jarním tání. Naopak v zimě často zamrzá a stává se z něj ledopád. Celkově jde o jeden z nejvodnatějších vodopádů v Česku.

Projet si můžete také několik cyklotras kolem Mumlavského Vodopádu: http://www.harrachov-info.cz/cz/cyklotrasy/detsky-okruh-53.html  

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky