Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Na kole bez hranic

Na kole bez hranic Množství turistických tras a cyklotras v okolí Harrachova nabízí příjemné výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí

Množství turistických tras a cyklotras v okolí Harrachova nabízí příjemné výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. Propojení těchto tras na obdobně značené turistické cesty v sousedním Polsku dává tomuto místu označení „Ráj turistů bez hranic". Průměrná délka cyklotras v okolí Harrachova činí kolem 30 km. Zdatnější cyklisté ocení trasu vedoucí ke zdolání blízkých krkonošských kopců (například Čertovy hory) s převýšením 680 m. Na vrchol Čertovy hory odkud je krásný výhled na hřebeny západních Krkonoš i Jizerských hor včetně Ještědu je snadné se také dostat za pomocí lanové dráhy, která je k dispozici i pro převoz kol. Novým přístupným turistickým cílem pro cyklisty se stala hřebenová Vosecká bouda ležící v nadmořské výšce 1250 m.n.m, kam se nejlépe dostanete cyklotrasou vedoucí podél Mumlavy ke Krakonošově snídani a poté náročnějším stoupáním přímo k této horské boudě.

TIP

Cyklistický výlet z Harrachova na Jizerku přes Polsko

Z centra města přes Nový Svět a dále mírným stoupáním po asfaltové komunikaci se dostaneme po 3 km k vlakovému nádraží na Mýtinách, odtud za kolejemi vede udržovaná cesta (krátké stoupání) k turistickému hraničnímu přechodu, zde nás polské značení dalších 5 km dovede do osady Orle (stojí zde restaurace, kde se dá platit i českými korunami). Z Orle dále pokračujeme značené cestě k hraničnímu mostu přes Jizeru zpátky do Čech, a to přes osadu Jizerka (s dominantou čedičové hory Bukovec), Údolí naděje a přes Mýtiny zpět do Harrachova. Trasa je dlouhá cca 25 km s převýšením 410 m. Na cestu vedle nezbytného vybavení nezapomeňte kvůli přechodu státních hranic na platný cestovní doklad (občanský průkaz nebo cestovní pas).

Další cyklotrasy naleznete zde.

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky