Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Okružní výlet na Jínonoš (Szrenica)

Okružní výlet na Jínonoš (Szrenica)

Před 10 roky znovu zprovozněná trať z Harrachova do Szklarské Poreby rozšířila možnosti pro turistické výlety v našem příhraničním regionu.

Před 10 roky znovu zprovozněná trať z Harrachova do Szklarské Poreby rozšířila možnosti pro turistické výlety v našem příhraničním regionu.

 Například lze poměrně bez velké námahy absolvovat jednodenní výlet spojený se zdoláním hory Jínonoš (polsky Szrenica), jež se tyčí nad zmíněným polským horským střediskem, na jejímž vrcholu (1362 m.n.m) stojí od roku 1922 stejnojmenná chata. Nejlepší dobou pro začátek tohoto výletu je odjezd vlakem z harrachovského nádraží. Po příjezdu do Szklarské Poreby je nutno podstoupit nenáročnou zhruba hodinovou procházku centrem tohoto malebného horského střediska k dvousedačkové lanové dráze, která vás vyveze s mezipřestupem až k vrcholu Jínonoše. Lanovka je denně v provozu od 9:00 do 16:30 hod. Po tomto nenáročném výstupu se můžete občerstvit v blízce horské boudě a posléze se vydat ke státní hranici (na cestu česko – polského přátelství) a po jejím překročení sestupovat k Vosecké boudě. Zpět do Harrachova se dostanete pěší procházkou, například před Krakonošovu snídani a malebným údolím řeky Mumlavy a jehož konci před začátkem Harrachova se nachází stejnojmenný vodopád, jehož součástí jsou i jedinečně po tisíciletí vymletá Čertova oka. Je to ukázka tzv. erozních jevů – jedná se o prohlubně (tzv. obří hrnce) a ohlazy způsobené pohybem vody a kamínky.

Doporučujeme k tomuto výletu přibalit vhodné turistické mapy pro oblast západních Krkonoš a nezbytnou nutností je mít také k dispozici potřebný obnos polských zlatých. Jelikož jde o přehraniční putování, tak je za povinnost mít u sebe platný cestovní doklad.

http://www.gwtr.cz/jizdni-rady/tanvald-korenov-szklarska-poreba-gorna – vlak

www.sudetylift.com.pl/ - lanovka

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky