Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Park miniatur v Kowarech

Park miniatur v Kowarech

Poznejte zajímavosti polských Krkonoš z pohledu obra – v Parku miniatur!

Na polské straně Krkonoš v malebném městečku Kowary se rozkládá od 2003 Park miniatur Dolního Slezska. Při prohlídce parku uvidíte modely hradů, zámků, klášterů nebo radnic zmenšené v poměru 1:25. Sněžka (1603 m.n.m.) je 50 krát menší než originál. Miniatury jsou vyrobeny nejnovějšími modelářskými technikami, které odolávají nepříznivým povětrnostním vlivům. Z modelu Menší Baziliky v Křešově zní hudba Johana Sebastiana Bacha, model zámku Książ představuje zmenšeninu největšího – sto metrů dlouhého dolnoslezského zámku. Květinová výzdoba a proutěné sochy dotvářejí pohádkovou atmosféru. Zastoupeny jsou tu i české památky v podobě zámků Vrchlabí, Jilemnice a Frýdlant.

Hned vedle Parku miniatur se rozkládá velký pohádkový zábavní  park. Jde o komplex unikátních nafukovacích atrakcí. Kromě hradů, zámků a pohádkových zvířat se děti mohou povozit v bazénu na ručně poháněných lodičkách.

Modely památek Dolního Slezska můžete obdivovat denně od 10:00 do 18:00 hodin (v zimních měsících do 17:00 hodin).

Z Harrachova do Kowar trvá cesta automobilem pod samým úbočím polských Krkonoš necelou hodinu jízdy. Při návštěvě Polska nezapomínejte mít u sebe platné cestovní doklady!

 

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky