Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Seriál Mercedes-Benz Bike Cup míří do Harrachova, láká na trasu 138 km

Seriál Mercedes-Benz Bike Cup míří do Harrachova, láká na trasu 138 km Čtvrtý závod horských kol série Mercedes-Benz Bike Cup 2016 se uskuteční v sobotu 30. července

Závod povede dechberoucí přírodou Krkonošského národního parku a Jizerských hor. Krátké trasy na 30 kilometrů a 58 kilometrů s mírným stoupáním jsou určeny všem hobby jezdcům, kteří si chtějí zajezdit a užít krásná panoramata. Delší tratě jsou naopak určené odvážným závodníkům, kteří se nebojí výzvy a extrémní fyzické zátěže.

Trasa ARIA PURA měří 73 kilometrů s převýšením 2 031 metrů. Trasa A dlouhá 138 kilometrů s převýšením 5 262 metrů je jedinou tratí alpského stylu v České republice a je určena pouze pro trénované jezdce. Limit na trasu A je 500 závodníků.

Zajímavá místa na trase závodu Mercedes-Benz Bike Cup Harrachov:

Město Harrachov - mekka skoků na lyžích

Bike park Rokytnice nad Jizerou - trasa vede přímo bike parkem

Ski areál Špindlerův Mlýn

Medvědín 1235 m n. m.

Petrova Bouda 1288 m n. m.

Špindlerova bouda

Piechowice - nejnižší místo na trase 360 m n. m.

Wysoky Kamien 1058 m n. m.

Lázeňské město Swieradow Zdroj

Single trail Zaječník – součást single trail Nové město pod Smrkem

Stog izersky 1105 m n. m.

Bývalá sklárna Orle

Jakuszyce - známé centrum běžeckého lyžování

 

Zajímavá trasa seriálu Mercedes-Benz Bike Cup Harrachov, jenž vede po ojedinělých trasách v Krkonoších a Polsku, rovněž přilákala několik předních českých bikerů. Jistě nejzajímavějším jezdcem je dvanáctý muž londýnských olympijských her Jan Škarnitzl, který na čtvrtý díl Bike Cupu dorazí se svým týmem Sram Mitas Trek. Z jeho celku se představí i teprve osmnáctiletá česká reprezentantka na horských kolech a šestá žena z letošního evropského šampionátu žen do 23 let Jana Czeczinkarová. Účast rovněž potvrdil i český reprezentant na horských kolech Jan Nesvadba z celku Expres CZ Merida Kolín. V Harrachově nebude chybět ani jeden z bývalých profesionálních silničních cyklistů František Raboň a bezpochyby sám ředitel seriálu Mercedes-Benz Bike Cup Jan Hruška, jenž bude mít podporu celého svého týmu NIlfisk-Alto.


Více informací o seriálu Mercedes-Benz Bike Cup, včetně registrace, naleznete na oficiálních stránkách www.bikecup.cz

 

 Pozvánka na závod od Jana Škarnitzla: https://www.youtube.com/watch?v=Srsx19GdQ08

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky