Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Sněhový hrad v Harrachově bude!!!

Sněhový hrad v Harrachově  bude!!! Povětrnostní podmínky zimního období v Harrachově přejí a tak téměř nic nebrání probíhající stavbě sněhového hradu, který bude dominovat prostoru kolem závodních lyžařských tratí za hotelem Skicentrum.

Sněhový hrad Harrachštejn v Harrachově bude!!!

Povětrnostní podmínky zimního období v Harrachově přejí a tak téměř nic nebrání probíhající stavbě sněhového hradu, který bude dominovat prostoru kolem závodních lyžařských tratí za hotelem Skicentrum.

Svoji premiéru pod názvem Harrachštejn si tato zajímavá, leč díky počasí pomíjivá, stavba odbyla v loňském roce a byl to počin nadmíru úspěšný. Tehdy to byla největší sněhová stavba na území Česka. Nejinak tomu bude i letos kdy hrad by měl dětem poskytnout ještě víc zábavy ve formě velké klouzačky, kterou bude upravovat rolba a je také již zřejmé, že hrad bude podstatně větší. Ten loňský o rozměrech 40 x 25 metrů zdobily třináctimetrová věž a dvě menší bašty.

Materiál na stavbu hradu, tedy převážně umělý sníh byl dodáván za pomocí dvou tyčových sněžných děl již v závěru loňského roku. Obleva z počátku nového roku stavbě neublížila, ba naopak. Materiál tím získal potřebnou hustotu a trvanlivost.

Stavba hradu se plánuje dokončit někdy na počátku měsíce února a v tomto uvedeném měsíci by pak měly proběhnout hlavní hradní slavnosti, spojené se středověkou hudbou, rytířskými souboji a samozřejmě s dobýváním této sněhové pevnosti, a to i za účasti veřejnosti. Vše bude s předstihem oznámeno. To jistě stojí za návštěvu Harrachova...

Stavba sněhového hradu je počinem pracovníků Sportovního areálu Harrachov, a.s.

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky