Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Vodopád a dinosauři – lákadla Szklarske Poreby

Vodopád a dinosauři – lákadla Szklarske Poreby Malebné sousední středisko Szklarska Poreba láká přeshraničnímu výletu!

Jen necelých 20 minut jízdy automobilem dělí od sebe sousední horská střediska Harrachov a Szklarskou Porebu. Polské krkonošské středisko se rovněž může pochlubit velkým množstvím přírodních i turistických lákadel a za návštěvu tedy rozhodně stojí.  Obě městečka jsou navíc propojena nedávno znovu zprovozněnou železnicí.

 

Zavítat v jakoukoliv roční dobu je možné největšímu vodopádu v polských Krkonoších, kterým je vodopád Kamienczyk. Voda tu padá ve třech kaskádách z výšky 27 metrů. Navíc za prostřední kaskádou se nachází uměle zvětšená jeskyně Zlatá jáma, ve které je zaznamenán výskyt pegmatitu a ametystu. Nejbližší parkoviště od vodopádu se nachází v těsně vedle hlavní silnice vedoucí z Harrachova do Szklarské Poreby.

 

Další zajímavou turistickou zastávkou ve Szklarské Porebě může být návštěva největšího Dinoparku v Polsku. Zde se můžete plně vcítit do dob veleještěrů, kteří vládli pravěké Zemi. Na rozhlehlé ploše spatříte kromě prastarých zvířat v životní velikosti také pravěké stromy a specifické prostředí. Návštěvnický servis, například v podobě restaurace či lanového parku je tu také k dispozici.

 

Z centra Szklarské Poreby lze dojít krásnou procházkou k lanové dráze směřující k vrcholu Szrenica (česky Jínonoš), od stejnojmenné horské boudy je navíc za pěkného počasí uchvacující výhled na celou polskou část Krkonoš a kotliny Jelenohorské. 

 

Při výletu na polskou stranu Krkonoš nezapomeňte na platné osobní doklady a taktéž si vyměnit menší obnos polských zlotých

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky