Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Vrchlabí – brána Krkonoš

Vrchlabí – brána Krkonoš

Největší krkonošské město stojí za návštěvu. Po celý rok!

Přirozeným centrem oblasti nejvyšších českých hor je od nepaměti město Vrchlabí a platí to i dnes, neboť je sídlem Správy Krkonošského národního parku. Dominantou města je Zámek, který je v renesančním slohu a v současnosti slouží veřejnosti jako budova městského úřadu. Kolem zámku se pak rozprostírá vkusný zámecký park, který je volně přístupný k relaxaci a procházkám. Malebné je i tamní náměstí, kterému dominuje budova Staré radnice, v níž dnes naleznete regionální turistické infocentrum. Mezi další pamětihodnosti patří kostel sv. Vavřince, čtyři historické domky či klášter Augustiniánů, nynější veřejně přístupná expozice a výstavní prostor Krkonošského muzea.  

 

Vrchlabí díky své poloze je ideálním výchozím místem pro turistické výšlapy a cykloturistické toulky. Velkým lákadlem v zimním čase je osvětlený uměle zasněžovaný běžecký okruh vedoucí kolem nového sportovního areálu s fotbalovým stadionem. V letní sezoně je centrální křižovatkou krkonošských cyklobusů, a tak například z Harrachova se tu dá pohodlně přestoupit na linku Špindlerova Mlýna nebo dál pokračovat do východní části Krkonoš. V současnosti je Vrchlabí i významným hospodářským a obchodním centrem a ještě donedávna se tu vyráběly i vozy značky Škoda.

 

Z Harrachova je Vrchlabí velmi dobře dostupné i automobilem po silnici vedoucí převážně údolím řeky Jizery a cesta klidnou jízdou trvá přibližně 45 minut. 

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky