Léto Zima
CZ

Česky Anglicky Německy Polsky

Zimní prohlídky hornického muzea

Zimní prohlídky hornického muzea Zpestřete si zimní pobyt v Harrachově návštěvou podzemí Krkonoš!

Pokud vás omrzelo nakrátko lyžování či jiné zimní radovánky při pobytu v Harrachově, přinášíme jeden tip na zajímavou návštěvu podzemí tohoto horského střediska. Tím je expozice a prohlídková štola hornického muzea Harrachov. Jde o bývalý rudný důl (činný v letech 1957 – 1992), ve kterém se těžil převážně fluorit, baryt, křemen a galenit. Zachovalé provozní patro (dnes prohlídková štola) měří zhruba 1 kilometr s celoroční teplotou 7-10 °C. Prohlídka štoly s průvodcem trvá necelou hodinu a dokonale si při ní seznámíte s nástroji, zařízením i prací někdejších horníků. Součástí muzea je i poutává expozice z historie harrachovského i českého hornictví, včetně bohaté výstavky rudných minerálů těžených nejen v Harrachově.

 

Hornické muzeum se nachází na východním okraji Harrachova, nedaleko autobusového nádraží a centrálního parkoviště. Kolem něho vede i cesta k nedalekému Mumlavskému vodopádu.

 

Otevíracími dny v období od 6.1. do 18.3.2015 jsou úterý a středa. Prohlídky štoly s průvodcem možné v 11:00,  12:30, 14:00 a 15:30 hodin ve skupinách v počtu minimálně 4 až maximálně 25 osob (dětem povolen vstup do štoly od věku 4 let v doprovodu dospělé osoby). Objednávky a rezervace možné na tel: +420 602 603 739, nebo na e-mailu hornicke-muzeum@seznam.cz

Galerie

Booking.com

  1. Rezervace ubytování online
  2. Nejlepší cena garantována
  3. Nízké ceny – ušetříte peníze!
  4. Žádné rezervační poplatky